TSK’da Yeni Sistem ve Faaliyetlerin Kabul Testleri Tamamlandı

Geçtiğimiz gün basına açıklama yapan Milli Savunma Bakanlığı Haftalık Basın Bilgilendirme Toplantısı kapsamında kamuoyununu bilgilendiren Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk, yeni sistem ve faaliyetlerin kabul testlerinin de tamamlandığını bildirdi.

F-16 Block 70 Tedarikine İlişkin Açıklama Geldi

Geçtiğimiz günlerde ABD Dışişleri Komisyonu 23 milyar dolar tavan maliyetiyle Türkiye’nin F-16 Block 70 başta olmak üzere çeşitli mühimmat ve aviyonik tedarikini onaylamıştı. Tedarik kapsamında resmi açıklama Milli Savunma Bakanlığı’ndan da geldi: “Hava Kuvvetleri Komutanlığımızın ihtiyaçları doğrultusunda, 40 adet yeni F-16 Blok-70’in tedariki, mevcut 79 adet F-16’nın ise modernize edilmesi ile bunlara ait mühimmat, malzeme ve teçhizatları içeren talebimizin ABD kongresindeki onay süreci 26 Ocak’ta başlamıştır.”

Yeni Sistemlerin Muayene ve Kabul Testleri Tamamlandı

Zırhlı Tanksavar Aracı-UMTAS CİRİT/Paletli (ZTA-UC/P) silah sistemi ve Taktik İHA sisteminin muayene ve kabul faaliyetleri de tamamlandı. Bahse dair Zırhlı Tanksavar Aracı ZTA, FNSS tarafından geliştirilen ZMA-15 platformu üzerine “Uzaktan Kumandalı Tanksavar Kulesi (UKTK)” veya TOW entegre edilmiş versiyonudur.

Kaynak: Mavi Savunma

Mavi Savunma Genel Koordinatörü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Üste Çık.

Mavi Savunma sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin