TAYFUN İçin Seri Üretim Sözleşmesi İmzalandı

TAYFUN Füzesi

T.C Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı, bugün yaptığı Twitter paylaşımında, Kara Füze Sistemleri İmza Töreninin gerçekleştirildiği bildirdi. Söz konusu törende Kısa Menzilli Balistik Füze Sistemi TAYFUN dahil olmak üzere birçok füze sistemi için seri üretim sözleşmesi imzalandı.

Yeni Füze Sistemleri Envantere Girmeye Hazırlanıyor

Söz konusu törende “Füze ve Silah Sistemi” ihtiyaçlarını yerli ve milli üretimlerle karşılamak üzere başlatılmış olan ve ROKETSAN tarafından geliştirilen Kısa Menzilli Balistik Füze Sistemi TAYFUN başta olmak üzere, TRLG-230 Füze Sistemi, SUNGUR Hava Savunma Füze Sistemi ve KARAOK Kısa Menzilli Tanksavar Füze Sistemi için de seri üretim sözleşmeleri imzalandı.

TAYFUN Kısa Menzilli Balistik Füze Sistemi

ROKETSAN tarafından titizlik ve gizlilikle geliştirilen TAYFUN füzesi Türkiye’nin ilk Kısa Menzilli Balistik Füze Sistemidir (SRBM). Bu zamana kadar bilindiği kadarıyla 2 kere test atışı gerçekleştirilen TAYFUN Füzesinin ilk test atışı 18 Ekim 2022 yılında Rize-Artvin Havalimanı’nda gerçekleştirilmiştir. TAYFUN’un menzilinin 500+ kilometre olması beklenmektedir.

Kaynak: Mavi Savunma

Mavi Savunma Genel Koordinatörü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Üste Çık.

Mavi Savunma sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin