Yeni Nesil Zırhlı Araç PARS ALPHA 8×8 Tanıtıldı!

FNSS tarafından geliştirilen PARS ailesinin yeni nesil zırhlı aracı ALPHA 8×8, ilk kez Suudi Arabistan’da düzenlenen World Defence Show 2024 kapsamında tanıtıldı. Zırhlı muharebe araçları alanında kuralları baştan yazacak olan ALPHA, üstün hareket yeteneği, beka kabiliyeti ve yüksek ateş gücünde yeni bir dönemin öncüsü olacak.

PARS ALPHA

800 Kilometrenin Üzerinde Operasyonel Menzil

PARS ALPHA, süspansiyon sisteminin getirdiği avantajlara ek olarak eşit aks dağılımını sağlayacak özgün tasarımı ile birlikte 800 kilometrenin üzerinde operasyonel yarıçapara sahip. Ayrıca 5000 kilometrelik teste tabii tutulan araç, sahada personelin lojistik desteğini düşük arıza oranıyla yerine getiriyor.

PARS ALPHA

Sınıfındaki En Yüksek Koruma Düzeyine Sahip

Muharebe alanı içerisindeki her türlü mayın, eyp, ve topçu şarapneline karşı sınıfının en yüksek zırh niteliğine sahip olan ALPHA, güç grubunun önde yer almasının avantajıyla da birlikte aracın balistik dayanımını daha da yukarılara çıkarıyor. Hidropnömatik süspansiyon sistemi sayesinde ayarlanabilir sürüş
yüksekliğine sahip araç, isteğe bağlı olarak yerden yüksekliği 60 cm üzerine çıkararak mayın korumasını daha da artırabiliyor.

PARS ALPHA

PARS ALPHA, Gelişmiş Ateş Gücü İle Birlikte Geliyor

PARS ALPHA, iki adet FNSS tarafından geliştirilen 30/40 TEBER 2 kule opsiyonuyla birlikte geliyor. Bunlardan ilki insanlı olan iki kişilik kule iken, diğer opsiyon ise Uzaktan Kumandalı olan insansız kule. 30mm çift beslemeli otomatik top ile donatılmış olan ALPHA’nın bu namlusu 40mm ile değiştirilebiliyor. Bununla birlikte atışa hazır 2 adet tanksavar füzesi, kuleye entegre bir atış kontrol sistmei ile donatılabiliyor ve bu durum, aracın angajman yeteneğini 4 kilometreye kadar çıkarıyor. Dikey ve yatay eksende birden çok hedefe angajman kabiliyetine sahip olan aracın kulesi, farklı tipte kulelerin entegrasyonuna da açık durumda.

Mavi Savunma Genel Koordinatörü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Üste Çık.

Mavi Savunma sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et