Mısır Türkiye’den İHA Satın Alabilir

Bayraktar AKINCI İHA

A Haber canlı yayınına konuk olan Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, dış ilişkiler ve Türk savunma sanayii sektörüne yönelik açıklamalarda bulundu.

Mısır ile ilişkilere de değinen Bakan Fidan, Libya meselesi dahil olmak üzere, İsrail-Filistin çatışmasında da Mısır ile ortak çalışılmasının önemini vurguladı ve şöyle devam etti: “Mısır’ın belli destekleri belli teknolojileri alması için ilişkilerin normalleşmesi önemli. Özellikle insansız hava araçları ve diğer teknolojileri Türkiye’nin sağlaması konusunda bir mutabakatımız da var. Afrika’daki işbirliğimiz de önemli, başta Libya olmak üzere. Mısırla ilişkileri normalleştirdikçe özellikle Libya’daki politikalarda da ciddi olumlu yansımaları oldu.”

Bayraktar AKINCI İHA

Mısır’ın Türkiye’den İHA Alma Süreci Gündemde

Türkiye ile normalleşme sürecine giren Mısır’ın Türkiye’den İHA satın alma sürecinin gündemde olduğunu belirten Bakan Fidan, halihazırda insansız hava araçlarının tedariki ve diğer teknolojilerin sağlanması hususunda bir mütabakatın olduğunu ekledi. Tactical Reports tarafından edinilen bilgiye göre Mısır Askeri Üretim Bakanlığı (MoMP), Baykar’ın Bayraktar AKINCI TİHA tedariki için Türkiye ile görüşüyor.

Kaynak: Mavi Savunma, Tactical Reports

Mavi Savunma Genel Koordinatörü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Üste Çık.

Mavi Savunma sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya devam et