SAHA EXPO 2024, Ekim Ayında Ziyaretçilerini Bekliyor

SAHA EXPO

Geleceği Şekillendiren Teknolojiler Dünya İle Buluşacak

1100 üye firma ve 29 üniversite ile Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyük Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayi kümelenmesi olan SAHA İstanbul tarafından, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde 22-26 Ekim 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek olan SAHA EXPO 2024’te geleceği şekillendiren teknolojileri dünya ile buluşacak.

Savunma, Havacılık ve Uzay Sanayii için en yeni yenilikçi çözümler, gücünü ve kapasitesini artırmaya devam ediyor. Bölgenin en büyük sektör buluşması olan ve önemli iş birlikleri için etkin bir platform oluşturan SAHA EXPO, 100’den fazla ülkeden yerli ve yabancı 1200’den fazla firmayı bir araya getirmeye hazırlanıyor. Geçen yıl 78.000’in üzerinde profesyonel ziyaretçiyi ağırlayan SAHA EXPO, bu yıl 22-26 Ekim 2024 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nin 8 sergi salonu, fuaye ve dış alanlarla birlikte toplam 90.000 m2lik alanda 150.000’den fazla profesyonel ziyaretçiyi hedefliyor.

Birçok Ürün İlk Kez Tanıtılacak

Dev Savunma sanayi şirketlerinden KOBİ’lere, üniversitelere, tedarikçilere ve Ar-Ge merkezlerine kadar Savunma, havacılık ve uzay sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getirecek olan SAHA EXPO hem katılımcılara hem de ziyaretçilere önemli iş birliği fırsatları sunacak. Havacılık, denizcilik ve uzay sektörlerinde stratejik öneme sahip birçok ürün ilk kez tanıtılacak.

Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Dışişleri Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Millî Savunma Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı ve T.C. Savunma Sanayii Başkanlığı’nın katılım ve destekleriyle düzenlenen, 100’den fazla ülkeden 1.200’ün üzerinde şirketi, 500’den fazla resmi ve ticari delegasyonu bir araya getirmeyi hedefleyen SAHA EXPO Fuarı, yerli üretim potansiyelindeki artışı ve bağımsız üretim gücünü gözler önüne serecek.

SAHA EXPO

SAHA EXPO 2024; BAYKAR, ASELSAN, TUSAŞ (TAI & TEI), ROKETSAN, MKE, HAVELSAN, BMC, STM, FNSS, NUROL, TAIS, KALE SAVUNMA, ALTINAY, ALP HAVACILIK, BAE SYSTEM, MBDA, NAVANTIA, AIRBUS, LEONARDO UK, PGZ, BARZAN, TAWAZUN, FED JSC IVCHENKO-PROGRESS ve MOTOR SICH gibi dünya çapında tanınan markaları ağırlayacak.

SAHA

Fuara ulusal ve uluslararası delegasyonlar, savunma bakanları, üst düzey satın alma personelleri, yükleniciler/OEM, sistem entegratörleri, KOBİ’ler, sektör profesyonelleri, taşeronlar, büyük üreticiler, hizmet sağlayıcılar, tedarikçiler, üniversiteler ve medya gibi çok çeşitli katılımcılar katılacak. Fuar süresince, büyük platform üreticileri ile sistem, alt sistem, bileşen ve parça tedarikçisi diğer katılımcı işletmeler arasında yoğun B2B toplantıları, heyetler ve katılımcı işletmeler arasında G2B toplantıları ve Türk sivil ve askeri makamları ile uluslararası delegasyonlar arasında G2G toplantıları gerçekleştirilecek. Ayrıca fuar süresince uluslararası paneller, firma ürün/proje sunumları ve imza törenleri gerçekleştirilecek.

Geniş kapsamlı bir eko-sistemi kapsayan SAHA EXPO Fuarı, küçük işletmelere ve Startup şirketlere, büyük şirketlerin yanı sıra kendilerini ve ürünlerini tanıtma fırsatı verecek. Fuar süresince uluslararası paneller ve imza törenleri gerçekleştirilecektir. SAHA Girişim programı kapsamında girişimciler, fuar süresince sundukları projelerle kendilerini tanıtırken, birçok sanayici ve yatırımcı ile tanışma fırsatı bulacaklar.

SAHA

SAHA MATCH Platformu

SAHA MATCH platformu, SAHA EXPO 2024’teki katılımcı firmalar arasındaki iş birliği potansiyelini en üst düzeye çıkarmak amacıyla özel olarak geliştirilmiştir. Bu yazılım, katılımcıların uygun üreticileri veya potansiyel müşterileri hızlı bir şekilde belirlemelerine ve etkili toplantılar planlamalarına yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmıştır. SAHA EXPO’da, her uluslararası katılımcı, diğer katılımcılarla toplantılar düzenleme konusunda destek almak ve bu süreçte SAHA MATCH-Maker tarafından yönlendirilmek için bu platformdan faydalanabilir. SAHA EXPO 2024’te bu yıl 8 salonda, 90.000 m2 alanda gerçekleştirilecek olan ve 150.000 profesyonel ziyaretçinin beklendiği fuarda 20.000 civarında B2B, B2G ve G2G görüşmelerinin yapılacağı tahmin ediliyor.

Mavi Savunma Genel Koordinatörü

2 thoughts on “SAHA EXPO 2024, Ekim Ayında Ziyaretçilerini Bekliyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Üste Çık.

Mavi Savunma sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin