ARMA 8×8 Konfigürasyonlu KORKUT Fransa’da

ASELSAN tarafından geliştirilen KORKUT Yakın Hava Savunma Sistemi, Koç Holding bünyesinde bulunan OTOKAR tarafından geliştirilen ARMA 8×8 Zırhlı Muharebe Aracına entegre edildi. Sistem yurtdışında ilk kez, Fransa’da düzenlenen ve dünyanın en büyük savunma fuarlarından birisi olan EUROSATORY’de görüntülendi.

#English: The KORKUT Close Air Defence System, developed by ASELSAN, was integrated into the ARMA 8×8 Armoured Combat Vehicle developed by OTOKAR, a Koç Holding company. The system was displayed abroad for the first time at EUROSATORY, one of the world’s largest defence exhibitions held in France.

KORKUT

Paletli Versiyonu Etkin Olarak Kullanılıyor

Yakın Hava Savunma Sistemi KORKUT, paletli konfigürasyonunda güncel olarak çok etkin bir biçimde kullanılıyor. EFES-2024 Tatbikatı’nda da aktif olarak kullanılan Paletli KORKUT’un 8×8 tekerlekli konfigürasyonu ile birlikte farklı coğrafya ve arazi şartlarında etkin bir şekilde kullanılması bekleniyor.

#English: The Close Air Defence System KORKUT is currently being used very effectively in its tracked configuration. The tracked KORKUT, which was actively used in the EFES-2024 Exercise, is expected to be used effectively in different geographical and terrain conditions with its 8×8 wheeled configuration.

KORKUT

Denizci İkizi de Var

Komuta Kontrol Aracı ve Silah Sistem Aracı olmak üzere entegre bir şekilde çalışan KORKUT aynı zamanda KORKUT-D koduyla denizci bir ikizine de sahip. GÖKDENİZ olarak adlandırılan bu sistem ihracat başarısı da yakalamış durumda. Türkmenistan ve Pakistan’dan sonra Filipinler’e ihraç edilen GÖKDENİZ aynı zamanda Türk Donanması bünyesinde bulunan çeşitli gemilerde de kullanılmaya başlandı.

#English : KORKUT, which works in an integrated manner as a Command Control Vehicle and Weapon System Vehicle, also has a naval twin with the code KORKUT-D. This system, called GOKDENIZ, has also achieved export success. GOKDENIZ, which was exported to the Philippines after Turkmenistan and Pakistan, has also started to be used on various ships within the Turkish Navy.

Kaynak (Source) : Mavi Savunma

Mavi Savunma Genel Koordinatörü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Üste Çık.

Mavi Savunma sitesinden daha fazla şey keşfedin

Okumaya devam etmek ve tüm arşive erişim kazanmak için hemen abone olun.

Okumaya Devam Edin